Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Sraz č. 7 - Ostravsko - Vratimov

Vratimov, penzion Anet, 1. - 3. května 2015

Jak to všechno začalo??? Na posledním srazu nám Taša Vrbová sdělila přání, že by se někdy chtěla podívat, jak to vypadá v dolech, co vlastně ta práce horníků obnáší. No tak když jsme jeli s s Ivou Tiffy tehdy domů, shodly jsme se, že to můžem zkusit naplánovat na Ostravsko s prohlídkou na Landeku!! Slovo dalo slovo a hned po příjezdu jsme začali uvažovat, kde by se to všechno dalo uskutečnit.

Nic, nic, a zase nic sad Nejdříve se Miri Kocurová nabídla, že bude všechno u ní a pojme se to jako RETRO, to ale bohužel nebyl moc šťastný nápad. Hodně lidí to odradilo, že nebudou spát na zemi na matraci jako za mlada a že tedy nepojedou. Až mi jednoho dne poslala Iva Tify odkaz na jeden penzion ve Vratimově. laugh Tak snad je vyhráno, ubytování na sraz bylo zajištěno.

Zjistili jsme, jak by to bylo s výletem do Hornického muzea Landek, kolik by asi stálo jídlo, daly jsme dohromady nějakou tu částku na osobu a spustily to. Pozvala se hromada FB přátel a pak už se jen přehazovalo a upravovalo, kdo, kdy a jakým způsobem bude zúčastněn. Do dubna to vypadalo trochu zoufale a už jsme uvažovaly, jestli to nezrušit, neodložit - ubytovaných bylo stále málo. Čím více se to blížilo, tím více jsem alespoň já byla nervózní. Povede se, nepovede, bude to fajn, nebude.

Přihlásila se nám nakonec hromada ubytovaných a návštěv + jsme obdrželi fin. příspěvky na útulkové kočičouny. Doma se mi nakupila spousta darů do burzy a tak tedy může srazík začít.

První problém=pípa. Není! hold musíme půjčit jinde- kde? Ale při úklidu v útulku s Monikou Plevovou, mi Monča nabídla, že se tedy zeptá přítele, že možná má. Juchů měl. Nechal ji i vyčistit a dovezli ji den před k nám domů( Moni moc děkuji!!!!)

Druhý problém=Dva dny před akcí telefon a že tedy jestli nás bude na ubytování jen těch pár(podle toho co jsem si s pánem volala před 14ti dny) -já šok a říkám mu, že nás bude spoustu. UÁÁÁÁÁÁÁ PROBLÉM. S blížícím se datem srazu, přípravami, starostmi o domácnost, a začínajícím fanouškovstvím na MS v ledním hokeji, jsem si neuvědomila, že jsem polovinu ubytování odřekla a co teď.

Pan majitel to nakonec tedy dal dohromady sdelil, mi jeho možnosti kapacity a já jsem s vděčností, že mně neposlal do háje a nezrušil mi celou akci vše přijala. Ještě proběhlo i pár zoufalých telefonátů Miroslava Švábová (ta nám celou dobu pomáhala a radila co bude fajn, co ne - takže byla takový tichý společník! Je to přece hlavě její zásluha, tyhle setkání).

Čtvrtek - den před! = ráno dojela Iva, já ještě pekla 300 muffinků pro útulek na výstavu do stánku.

Spočítaly jsme, kolik bude třeba dát stranou na výlet a MHD, doplatek za ubytování, jak se přesunou fin. dary těch, co se tedy nezúčastní setkáním, a pak jsme šly do Kauflandu na nákupy. Já už koupila maso a klobásy předem. Nakoupily jsme vše potřebné, odvezly to k nám domů, naskládaly kam se dalo a začaly vyrábět salát, pomazánky, vdolky a já nevím co ještě. Do postele jsme se dostaly kolem 1h ráno. Já si nařídila budík na 5.30h a honem dodělala muffinky (které měli být připravené už večer frown) upekla a nazdobila jsem honem dortík na sraz a už tady byl Rostik, že můžeme jet. Domluvily jsme, že budeme převážet jeho autem (má větší než my) domluvily jsme se na úhradě nafty a vyrazila první várka - Já, Iva a jídlo.

Na místě jsme doplatily ubytování, vyházely věci z auta a já s Rostikem jeli pro věci do burzy. Naloženo, odvezeno, vyloženo a čas vyzvednout Milušku na nádru - tak trochu změna a jel. Dostal do ruky PUTOVNÍ STROMEČEK a jel do Ostravy na hlavák. S Miluškou pak zajeli vyzvednout- psy, babi a kluky. Juchů - Miluška a ostatní jsou tady.

Pak zase zpět na "hlavák" a vyzvednout holky - Hanku, Sabču, Martinku, Martinku, a Lídu. Vše dopadlo dobře a už je vezl k nám. Mezitím dorazila Švábovic manželata s Corny a Tašou. Všichni jsme se přivítali a Rostik naposledy točil auto s Ivou a Hankou směr Ostrava pro bečku a co ještě chybělo. Kdo měl hlad dal si guláš.

Rozhlídly jsme se a pak se šly projít (potřebovala jsem zjistit kudy tudy na nádraží do Bartovic, druhý den pro Barču Trojkovou). Vzaly jsme psy a jdeme. ZKRATKA a šly jsme asi 2km dál laugh alespoň jsme utahaly psy (nás taky).

 

Zpět na baráku se ještě docenily věci na burzu co přivezly Švábíci, ohřála se večeře a pak se koukalo na hokej, povídalo a veselilo.

Ráno jsme po snídani vyrazili na zastávku a MHD se přepravovali směr Landek. Taša nás šla odprovodit. My ještě chvíli čekali a ona už se vrátila, že trefi. Huply jsme do busu a jedem. V centru OVY!!! jsme přestoupily na tramvaj a jeli pár zastávek na další přestup. V tom volá Mirka:

- "je s Vámi Taša?"

-"ne, není!"

-"tady taky není!"

- "no ona se vrátila a prej, že trefí!"

Mirka na infart, Taša zabloudila. Nakonec se našly, a vyrazily také. Na Landeku, jsme koupily lístky a tradá na prohlídku. Všechno jsme prolezli, hezky poslouchali, co nám pan průvodce povídal, sfárali do dolů a po dvou hodinách zase vyfárali.

HLÁŠKA DNE: V dole se ozvalo - "VYLEZTE Z TÉ DÍRY!"
A Petr se ozval - "NO DOVOLTE? MY JSME Z BRNA A Z PRAHY!"

Po prohlídce se někteří občerstvili pivem nebo kofolou a šlo se zpět. Iva už chystala na baráčku řízky na oběd, dodělávala polévku, čekala na návštěvy a hlavně hlídala chlupaťoury (SANDY, CLÁRKA A CORRNY).

 

 

 

My co jsme jeli zpět MHD, jsme v centru měli přes hodinu čas, tak jsme se trousily po Nové Karolíně (a ještě dokupovali kelímky na pívo). Potkali jsme se tam s Romčou Fryčovou, Hankou Tománkovou a Markétkou Roupcovou (ta slavila navíc narozeniny laugh tak hodně štěstí a vše nejlepší). Pozdravily jsme se , seznámily a jeli jsme společně zpět.

Na "Anetce" už bylo veselo. Hodně návštěvníků už tam čekalo - Ilonka a Jára Daněčkovi, Jana Damcová, Monika Plevová, přijeli i Lucie Nalepová a Daniel Mikel s Filípkem. My přivandrovalci jsme se najedli a že se tedy oficiálně začne. Do toho přijela banda pankáčů surprise všichni koukali co - to, kdo to. Byli to kluci z FULL FIRE a doprovod. laugh Všichni koukali, co to jako je za přízraky. No s Rostíkem se znaly, tak jsem jen řekla, že nám právě dorazilo překvapení, že se kluci doladí a pak řeknu více.

Pár slov na začátek a zahájení a Burza mohla začít. Vybralo se nádherných 9.400 a aby se to dotáhlo na těch 10tis. udělaly holky ještě aukci :-D Janička Damcová si vydražila podložku pod myš za nějakých 300-400 Kč + se ještě něco prodalo (já nebyla uvnitř, tak nevím) a konečná částka i s tím co kdo poslal na účet předem byla 10.215 Kč. NÁDHERNÉ. Přihodili jsme tam 5 Kč aby se to hezky rozdělilo na 2 útulky a šlo se losovat.

 

 

No a pak začalo překvapení, zaznělo sice něco jako pánský striptýz - ale NE! Skupina FULL FIRE jsou kluci, kteří dělají Ohnivé show + žonglování s ohněm. Bylo to krásné a děkuji za hezké rozptýlení (ač to v jednu chvíli vypadalo na opravdové upálení čarodějníka zaživa crying - ONDRA je v pořádku!!!! Prostě rizikové povolání. Nebo spíše zábava!!) Kluci si pak s některými ještě poklábosili, něco málo pojedli a odjeli.

 

 

 

 

 

My ostatní jsme ještě seděli, veselili jsme se, zabalili věci z burzy na odvezení. Kočky Bohumín se ještě o své dary rozdělili a část poslali po Janičce Damcové pro Anetu Hammerovou na její aukce pro potřebné! heart

Návštěvy se začali rozutíkávat. Ač jsme měli ještě nachystáno uhlí na grilování klobásek-museli někteří domů :-( Ti co zůstali se s námi veselili až do večera a pak také odjeli. My jsme se pak přesunuli dovnitř, kde jsme seděli a tancovali až do noci a pak šly také spát.

Ráno už se u snídaně balilo - já děvčatům rozdala jízdenky na MHD které zůstaly, aby nemuseli shánět ve městě a zjišťovat které potřebují (stejně mi zůstaly) a pak už jsme se jen nasnídali a ač jsme statečně schovávaly slzy, bylo nám všem moc líto, že toto nádherné setkání už končí! Miluš s Lídou šly na bus a my ostatní ještě hledali, co jsme kde nechali, abychom to po sobě uklidili, nebo něco nezapomněli. Vše jsme vynesli před domeček, naskládali do aut (já opět na 2x vše nacpala Rostikovi do auta). Švábíci s Tašou odjíždí - loučení, slzička a jedou. Já s Ivou jsme nacpaly pséky do auta a rozloučili se s Milanou, Hankou, Martinkou, Martinkou a Sabčou (oni ještě měli čas než jim pojede bus) a jeli jsme domů!!!

Vybráno:

10.620,- Kč. Obdarované útulky: Spolek Jasmína z Mostu - návrh Věra Procházková, Konec Toulání Sokolov - návrh Martina Valešová. Věci, které zůstaly z burzy se rozdělili mezi útulky: Kočky Bohumín - návrh Hanka Tománková, Azyl Gaia Hanušovice - návrh Minka Cícojc.

Účastníci srazu a burzy:
 • Hana Křivohlávková Gernerová
 • Taša Vrbová
 • Miluš Zelenková
 • Ingrid Gernerová
 • Iva Tify
 • Jakub Gerner
 • Petr Křivohlávek
 • Anežka Gernerová
 • Miroslava Švábová
 • Petr Šváb
 • Martina Pokorná
 • Hanka Nimeřická
 • Ilonka Daněčková
 • Jára Daněček
 • Milana Procházková
 • Barbara Trojková
 • Hana Tománková
 • Romana Fryčová
 • Irenka Kronbergerová
 • Miri Kocurová
 • Clara Chalupová
 • Edith Dudešková
 • Lucie Nálepová
 • Daniel Mikel + jejich prcek
 • Marketka Roupcová
 • Monika Plevová
 • Jana Damcová
 • Ludmila Hrnčířová
 • Sabina
 • Martina
 • a úžasní Jiří Chalupa a Ondřej Bolec se skupinou Full Fire
Balíčky do burzy poslaly:

Barbara Trojková, Zuzana Byrtusová, Miri Kocurová, Ingrid Gernerová,Lucie Nálepová, Jana Damcová, Hana Tománková, Monika Plevová, Zdenka Klausová, Barča Hrvolová, Ivka Pulpánova.

Finanční dary:

Mirka Brandtlová, Irenka Rosochová, Michal Surmař, Jitka Učňová, Iva Tify, Věra Procházková, Minka Cicojc, Pavlína Veselá, Dana Gutlerová, Milana Procházková, Ivana Müllerová, Hana Křivohlávková, Romana Fryčová, Edith Dudešková.

Jedna akce končí, aby nějaká druhá mohla začít!!! A VĚŘTE, ŽE UŽ TEĎ MÁM V HLAVĚ NÁPAD!!!! Tak se těším na další setkání s Vámi, nebo novými členy našich srazíků!!!!!! A OSTRAVA!!! nebyla naposled!!!!! Mám Vás ráda a děkuji, že pomáháme!

Sepsala: Hana Křivohlávková Gernerová

 

TOPlist